Opinie o Nas
 
 

KAWA

Kawa ziarnista Pedron Extra 250g Kawa ziarnista Pedron Extra 250g
Producent: Pedron
Cena:

30,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kawa mielona Pellini Top 250g Kawa mielona Pellini Top 250g
Producent: Pellini
Cena:

31,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kawa ziarnista Pedron Supremo 250g Kawa ziarnista Pedron Supremo 250g
Producent: Pedron
Cena:

32,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kawa ziarnista Pedron Classic 250g Kawa ziarnista Pedron Classic 250g
Producent: Pedron
Cena:

34,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kawa mielona Brasiloro Caffè Casa Crema 250g Kawa mielona Brasiloro Caffè Casa Crema 250g
Producent: Brasiloro
Cena:

34,00 zł

zobacz więcej
Kawa ziarnista Arcaffe Roma 250g Kawa ziarnista Arcaffe Roma 250g
Producent: Arcaffe
Cena:

34,00 zł

zobacz więcej

Kawa jest obecnie nieodłącznym elementem nieformalnych, jak i formalnych spotkać, tych biznesowych, a także towarzyskich. Historia dotarcia tego napoju do Europy, a także powstania pierwszych kawiarni jest niezwykle ciekawa. Kawa początkowo była znana tylko na Wschodzie, do Europy dotarła późno, bo dopiero w XVII. Obecnie ponad 80% ludzi na świecie deklaruje, że pije kawę regularnie.

Włoska kawa

Włoska kawa jest przez wielu uznawana za najlepszą. Włosi traktują ją nie tylko jak pobudzający napój, ale jest również częścią ich stylu życia i kultury. Przeciętny mieszkaniec Włoch wypija od 3 do 5 kaw jednego dnia, najczęściej jest to espresso wypijane na szybko – małą czarną wypijają w dwóch, maksymalnie trzech łykach.

Aby każdy z nas, mógł cieszyć się smakiem kawy, ziarna kakaowca importowane są do palarni. Drzewa kawowca można spotkać w środkowej Afryce na przykład w Etiopii lub Kenii, w środkowej Ameryce – Kostaryce czy Gwatemali, Brazylii, a także w Indonezji. Następnie zielone ziarna trafiają do palarni, gdzie poddawane są obróbce. Włoska kawa charakteryzuje się mocnym lub bardzo mocnym paleniem.

Włoska kawa dzięki wpisaniu jej do części kultury Włochów rozwijała się w szybkim tempie, dzięki czemu wyprzedzili inne kraje. Espresso przygotowane wg zasad włoskiego Narodowego Instytutu Espresso jest wyznacznikiem idealnej małej czarnej kawy.

Kawa mielona czy ziarnista?

W naszej ofercie posiadamy kawy zarówno ziarniste, jak i mielone, a także kawy w saszetkach. Przewagę stanowią kawy z włoskich palarni, ale znajdą się również te z Hiszpanii czy Portugalii.
Oferujemy kawę do ekspresów automatycznych, ekspresów kolbowych, kawiarek, jak również metod przelewowych.
Arabika, robusta, a także mieszanki. Każda kawa jest przez nas testowana i sprawdzana, dopiero później wprowadzana do oferty. W ten sposób niezależnie od wybranej kawy klient otrzymuje gwarancję smaku.

Kawa promocja

Na bieżąco wprowadzamy oferty promocyjne, aby każdy mógł się cieszyć pyszną kawą w atrakcyjnej cenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl