Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

INFOLINIA: 510 86 83 86 pon.-pt 10-18  sob. 10-14

strefa

Co zrobić gdy ekspres nie działa

Zgłaszają się do naszych serwisów właściciele sprawnych ekspresów. Dzieje się tak dlatego, że użytkownicy swoich urządzeń pomijają istotne rzeczy rzadko czytając instrukcję obsługi.


awaria ekspresu do kawy

Gdy ekspres pokazuje błąd, ostrzeżenie lub miga lampka

W pierwszej kolejności należy sprawdzić czy zaparzacz ekspresu jest poprawnie zapięty. Wyjąć zaparzacz i włorzyć go ponownie, zapiąć. Zajrzeć do instrukcji obsługi aby upewnić się jak to wykonać w naszym modelu urządzenia.
Następnie upewnić się, że wstawiliśmy wszystkie elementy ekspresu takie jak tacka, pojemnik na fusy oraz czy drzwiczki (jeśli występują) są zamknięte.

Gdy nie działa spieniacz

Gdy nasz spieniacz do mleka pluje mlekiem lub wogóle go nie zaciąga, należy najpierw spieniacz wyczyścić ręcznie wodą z płynem. Pomaga także użycie cienkich szczoteczek lub drucików, aby upewnić się, że wszystkie otwory są drożne. Mleko w nieczyszczonym spieniaczu ścina się i blokuje przepływ.

Powinno się też odkamienić ekspres, zakamieniona grzałka przepływowa nie potrafi odpowiednio nagrzać wody, aby stworzyć parę, która do spieniania mleka jest niezbędna.

Sprawdzić czy spieniacz jest prawidłowo złożony - zajrzeć do instrukcji obsługi, aby upewnić się jak to wykonać w naszym modelu urządzenia.

 

Kiedy upewnimy się że wszystko napewno zrobiliśmy dobrze, a ekspres nadal nie działa, zapraszamy do najbliższego serwisu grupy WszystkoDoKawy.pl

WszystkoDoKawy.pl

Odwiedź nas i przekonaj się co możemy Ci zaoferować

WszystkoDoKawy.pl

Copyright © 2007 - 2016
WszystkoDoKawy.pl